Достапни линкови

Петковски: Недозволиви импровизации при отстранување на азбестотот


Петковски: Недозволиви импровизации при отстранување на азбестотот
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:11 0:00
Директен линк

Поради високата цена кај нас се прават недозволиви импровизации при отстранувањето на азбестните материјали, вели Милан Петковски, претседателот на Македонското здружение за заштита при работа. Азбестот е опасен отпад, а вдишувањето азбестни влакна носи висок ризи од рак на белите дробови.

XS
SM
MD
LG