Достапни линкови

Петар Младеновски: Даноците можат да ги осиромашат музичарите


Петар Младеновски: Даноците можат да ги осиромашат музичарите
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:42 0:00
Директен линк

Лесно е само да се каже дека ќе се оди на дополнително оданочување коишто би покрило дупки во буџетот, но треба да се внимава дополнително да не се осиромашат музичарите кои едвај ја преживеаја пандемијата поради откажаните настапи, вели Петар Младеновски од музичката група Суперхикс.

XS
SM
MD
LG