Достапни линкови

Пановски: Најважен е колективниот имунитет, не антителата од вакцините


Пановски: Најважен е колективниот имунитет, не антителата од вакцините
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:28 0:00
Директен линк

Професорот Никола Пановски вели дека мерењето на антитела не е потребно. Ако се создаде колективен имунитет, како што и ние го имаме сега природно и ќе го засилиме со вакцини, не е битно кој има, а кој нема антитела. Ако 80 отсто се заштитени, тие ќе ги заштитат и останатите, вели Пановски.

XS
SM
MD
LG