Достапни линкови

Пановска-Димкова: Државата мора да усвои стратегија за македонскиот јазик


Пановска-Димкова: Државата мора да усвои стратегија за македонскиот јазик
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:03 0:00
Директен линк

Државата мора да усвои стратегија за македонскиот јазик и да обезбеди пари за да се надмине проблемот на генерации кои се потешко го зборуваат мајчиниот јазик, смета шефицата на Катедрата за македонски јазик, Пановска-Димкова

XS
SM
MD
LG