Достапни линкови

Павловска: Кривично дело е спроведување на ДУП-от спроти Холидеј Ин


Павловска: Кривично дело е спроведување на ДУП-от спроти Холидеј Ин
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:55 0:00
Директен линк

Државното правобранителство треба да ја ревидира одлуката со која му овозможи на министерството за транспорт и врски да го продаде државниот имот во центарот на Скопје спроти Холидеј Ин и да се побара одговорност од нив, вели поранешната претседателка на Асоцијацијата на архитекти Даница Павловска. Станува збор за проектот на Мега фешн за градба на облакодери во центарот на Скопје

XS
SM
MD
LG