Достапни линкови

Николова - Професијата шумар е сѐ помалку популарна


Николова - Професијата шумар е сѐ помалку популарна
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:39 0:00
Директен линк

Шумските пожари се непредвидливи, зависат и од ветерот. Превентивни мерки се превземаат, но, недостигаат шумари и механизација, вели Јулиана НИколова - директорка на ЈП Национални шуми.

XS
SM
MD
LG