Достапни линкови

Неделков - СОНК не ја знае конечната верзија на реформата во образованието


Неделков - СОНК не ја знае конечната верзија на реформата во образованието
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:02 0:00
Директен линк

Баравме сериозната реформа во образованието да започне како пилиот проект во 10- тина училишта за да видиме како фукцинира во реалноста, вели претседателот на СОНК, Јаким Неделков. Ова е реакција на планот на владата за реформи во основното образование

XS
SM
MD
LG