Достапни линкови

Неделков: Не сме спремни за дигитализација на учебниците


Неделков: Не сме спремни за дигитализација на учебниците
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:06 0:00
Директен линк

Имаме административно носење на одлука дека ќе се работи на ваков начин со дигитализација, а практично не сме спремни. Едно е во училиште дали учениците се спремни, меѓутоа за нивно образување треба да се вложи напор и во домашни услови. Прашање сега е дали сите ученици на национално ниво имаат подеднакво исти домашни услови да учат на дигитален начин“, вели претседателот на СОНК, Јаким Неделков.

XS
SM
MD
LG