Достапни линкови

Најчевска: Протестите се во ред, но има и други облици на дејствување


Најчевска: Протестите се во ред, но има и други облици на дејствување
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:10 0:00
Директен линк

Професорката Мирјана Најчевска вели дека протестите на улица треба да се последното оружје за остварување на правата на граѓаните. Но, кога не функционираат институциите, протестите стануваат прв избор за остварување права.

XS
SM
MD
LG