Достапни линкови

Наумовски: Ставот на Петков е далеку поумерен


Наумовски: Ставот на Петков е далеку поумерен
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:30 0:00
Директен линк

Васко Наумовски, професор на Правниот факултет и поранешен вицепремиер оценува дека ставoт на можниот премиер на Бугарија Кирил Петков е далеку поумерен од она што досега вели сме го слушнале од другите бугарски политичари. Петков најави нов пристап за македонско-бугаското прашање.

XS
SM
MD
LG