Достапни линкови

Наумовски: Притисокот врз Бугарија за решавање на спорот веќе не е тајна


Наумовски: Притисокот врз Бугарија за решавање на спорот веќе не е тајна
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:28 0:00
Директен линк

Притисокот врз Бугарија веќе не е тајна, ниту во бугарското општество, ниту пак од страна на партнерите внатре во ЕУ или од САД за решавање на спорот со С. Македонија, вели во разговор со РСЕ.професорот Васко Наумовски, кој е и поранешен вицепремиер за евроинтеграции.

XS
SM
MD
LG