Достапни линкови

Наумовски: Мала е веројатноста дека Бугарија ќе направи отстапки


Наумовски: Мала е веројатноста дека Бугарија ќе направи отстапки
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:46 0:00
Директен линк

Пробивот на јунскиот самит на ЕУ не е невозможен, но шансите за тоа се мали имајќи ја предвид позицијата на Бугарија зацврстена со декларацијата на бугарскиот парламент, вели во разговорот за РСЕ Васко Наумовски, поранешен вицепремиер за евроинтеграции во Владата на ВМРО-ДПМНЕ

XS
SM
MD
LG