Достапни линкови

Наумовски: Економската соработка во фокусот на Стратешкиот дијалог со САД


Наумовски: Економската соработка во фокусот на Стратешкиот дијалог со САД
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:54 0:00
Директен линк

САД со ова го потврдуваат својот интерес за продолжување на процесот за стабилизација на Балканот, особено кога европската перспектива на регионот не е најјасна. САД сакаат да демонстрираат дека билатералните односи со Македонија, ќе бидат подигнати на повисоко ниво, вели професор Васко Наумовски.

XS
SM
MD
LG