Достапни линкови

Муслиу: Повлекувањето на Шекеринска му дава уште поголема моќ на Заев


Муслиу: Повлекувањето на Шекеринска му дава уште поголема моќ на Заев
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:55 0:00
Директен линк

Пред конгресот на СДСМ кој треба да се одржи на 16 мај се засилија гласините во јавноста за внатрепартиски битки. Политичкиот аналитичар Алберт Муслиу вели дека ако има такви поделби со скопското крило, најавата на Шекеринска дека нема да се кандидира му дала уште поголема сила на Заев.

XS
SM
MD
LG