Достапни линкови

Милошоски- немам друго државјанство, освен македонското


Милошоски- немам друго државјанство, освен македонското
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:24 0:00
Директен линк

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски негира дека има избирачко право на кое било друго место освен во Македонија. Бугарскиот вицепремиер Каракачанов објави список со имиња и презимиња исти како на македонски опозициски политичари кои наводно имале бугарски пасош и право на глас на престојните избори во Бугарија.

XS
SM
MD
LG