Достапни линкови

Милошоски: ЕУ, НАТО и ОН да бидат солидарни со Украина


Милошоски: ЕУ, НАТО и ОН да бидат солидарни со Украина
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00
Директен линк

Поранешниот министер за надворешни работи и пратеник од ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски вели дека и лично има симпатии кон Украина бидејќи се работи за „мала земја која има слична историја со онаа на Македонија бидејќи често била оспорувана и во однос на идентитет и територијално“.

XS
SM
MD
LG