Достапни линкови

Медарски: Новинарите треба да бидат задоволни од измените во Кривичниот законик


Медарски: Новинарите треба да бидат задоволни од измените во Кривичниот законик
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:08 0:00
Директен линк

Адвокатот Филип Медарски вели дека најновите измени во Кривичниот законик во делот на воведување затворска казна за цензура врз новинар се добри затоа што ја гарантираат слободата на изразување на новинарите и преставуваат уште една гаранција на уставната забрана за цензура

XS
SM
MD
LG