Достапни линкови

Малишиќ - Лебот може да поскапи за 10 проценти


Малишиќ - Лебот може да поскапи за 10 проценти
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:44 0:00
Директен линк

Мелничарите и пекарите очекуваат помош од државата за да се задржи нормалната цена на лебот или да се намали, што би било добро и за индустријата и за граѓаните, вели Горан Малишиќ од Групацијата на Мелничко - пекарската индустрија. Ако нема помош лебот наскоро ќе поскапи за десетина проценти.

XS
SM
MD
LG