Достапни линкови

Малески: Дијалогот со САД ќе помогне во евроинтегративните процеси


Малески: Дијалогот со САД ќе помогне во евроинтегративните процеси
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:28 0:00
Директен линк

Почнувањето на стратешкиот дијалог на Македонија со САД за поранешниот амбасадор Огнен Малески носи поголема безбедност на државата,забрзување на евроинтеграциите,, зацврстување на економијата, но и поголема соработка пред се на полето на енергетиката како најжешка тема во моментов.

XS
SM
MD
LG