Достапни линкови

Салиу: граѓани не може да земат пензија и социјална помош поради немање лични карти


Салиу: граѓани не може да земат пензија и социјална помош поради немање лични карти
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:53 0:00
Директен линк

До нас секојдневно стигнуваат претставки за прекршување на правото на лични документи, вели заменик народната правобранителка Сузана Салиу. Проблемот, ако не се најде решение, може да биде многу поголем затоа што престојат попис и локални избори за кои се клучни документите за лична идентификација.

XS
SM
MD
LG