Достапни линкови

Кузмановска: Голгота на пациентите со карцином од дијагноза до лекување


Кузмановска: Голгота на пациентите со карцином од дијагноза до лекување
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:55 0:00
Директен линк

Пациентите со карцином се соочуваат со низа проблеми, од моментот на дијагноза па се до примањето на терапијата. Листите на чекање за преглед се долги, а државата доцни и во пристапот до современи лекови. Милица Кузмановска од „ХЕМА“ говори за предизвиците на овие пациенти, покрај болеста.

XS
SM
MD
LG