Достапни линкови

Кржаловски:Се што бара Бугарија да ни покаже како тоа го решила кај нив


Кржаловски:Се што бара Бугарија да ни покаже како тоа го решила кај нив
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:43 0:00
Директен линк

Александар Кржаловски од Македонскиот центар за меѓународна соработка МЦМС во разговорите меѓу Скопје и Софија треба да се бара реципроцитет и тоа вели за се што бара Бугарија. Тоа може да биде и од помош во демистифицирањето на бугарските барања, додава тој.

XS
SM
MD
LG