Достапни линкови

Кржаловски: Владата не се справува со галопирачката корупција


Кржаловски: Владата не се справува со галопирачката корупција
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:23 0:00
Директен линк

Кржаловски по повод извештајот на Стејт Департментот вели дека во земјата продолжуваат старите практики на корупција во сите сфери од општеството, а власта не успева да се справи со овој проблем и го продолжува системот на корупција, непотизам и конфликт на интереси, бидејќи така се правело и досега.

XS
SM
MD
LG