Достапни линкови

Кржаловски: Во вториот круг ВМРО-ДПМНЕ влегува со значителна предност


Кржаловски: Во вториот круг ВМРО-ДПМНЕ влегува со значителна предност
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:34 0:00
Директен линк

Политичкиот аналитичар Александар Кржаловски вели дека лошите резултати за владејачкиот СДСМ во првиот круг од локалните избори делумно се резултат на лошите политики на централната власт, а делумно поради тоа што во фокусот на изборната кампања беа националните, наместо локалните теми.

XS
SM
MD
LG