Достапни линкови

Кржаловски: Ако нема еднаков терен само ќе ѝ попуштаме на Бугарија


Кржаловски: Ако нема еднаков терен само ќе ѝ попуштаме на Бугарија
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:14 0:00
Директен линк

Според Александар Кржаловски од Македонскиот центар за меѓународна соработка МЦМС нерамниот терен во кој Бугарија е членка на Европската унија, а Македонија не е, ја принудува земјава да прави отстапки од своите црвени линии. Сепак, тој вели дека има два начина да се израмни теренот.

XS
SM
MD
LG