Достапни линкови

Костоска: Младите бараат некој да ги сослуша


Костоска: Младите бараат некој да ги сослуша
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:25 0:00
Директен линк

Пензионираната професорка по англиски јазик, Мимоза Костоска, го минува своето слободно време дежурајќи на СОС линијата за деца и млади „Ало Бушавко“, во рамки на Првата детска амбасада во светот „Меѓаши”. Со РСЕ сподели дел од искуствата кои ги имала за време на нејзиниот волонтерски ангажман.

XS
SM
MD
LG