Достапни линкови

Кизов: Има комплекс на пропусти и одговорности за пожарот во Тетово


Кизов: Има комплекс на пропусти и одговорности за пожарот во Тетово
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:55 0:00
Директен линк

Истрагата на тетовското обвинителство досега покажува дека пожарот во модуларната болница во Тетово не е предмет само на човечка грешка, вели поранешниот обвинител Константин Кизов. Според него, набавката, изведувачот, приемот и ракувањето со болницата се комплекс на пропусти и одговорности, а обвинителите ќе треба да ја утврдат поединечно одговорноста.

XS
SM
MD
LG