Достапни линкови

Кацарска: Опаѓањето на имиџот на ЕУ не е добро за никого


Кацарска: Опаѓањето на имиџот на ЕУ не е добро за никого
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:06 0:00
Директен линк

Директорката на Институтот за европска политика вели дека Македонија за процесот на проширување на ЕУ е навистина проблем, поради блокадата од Бугарија што ја оневозможува ЕУ да биде влијателен актер во регионот. Според неа, опаѓањето на имиџот на ЕУ не е добро ниту за европските челници, ниту за нас и тие се свесни дека може едноставно да се случи презаситеност од европската агенда во Западниот Балкан и регионот да се оддалечи од ЕУ.

XS
SM
MD
LG