Достапни линкови

Карева: Предметите заглавуваат во Лекарската комора


Карева: Предметите заглавуваат во Лекарската комора
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:22 0:00
Директен линк

Потребна е брза реакција од институциите во решавање на предметите во кои жените бараат одговорност од системот во нивното лекување. Со месеци, па и со години предметите се пролонгираат, занемарувајќи ја траумата која ја преживеале жените, вели Тона Карева од Хелсиншкиот комитет за човекови права.

XS
SM
MD
LG