Достапни линкови

Калајџиев: Судирот Русковска-Муареми е ескалација на кризата во правниот систем


Калајџиев: Судирот Русковска-Муареми е ескалација на кризата во правниот систем
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:01 0:00
Директен линк

Повикувањето на странски фактори значи дека работата е дојдена „нож до коска“ и со тоа се признава дека системот е во сериозна криза и мора сериозно да му се пријде, вели професорот Гордан Калајџиев по повикот на обвинителката Русковска за странска помош во случајот со Муареми.

XS
SM
MD
LG