Достапни линкови

Како да се зголеми домашниот туризам?


Како да се зголеми домашниот туризам?
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:20 0:00
Директен линк

Зошто само мал дел од домашните тур оператори ја продаваат Македонија како дестинација, кои се причините што е мал бројот на домашни туристи и што треба да се направи за да се променат состојбите? Во меѓуредови со Дарко Панов, докторанд на ПМФ за спортски туризам и менаџер на туристичка агенција.

XS
SM
MD
LG