Достапни линкови

Ивановски:струјата ќе поскапува и наредните години


Ивановски:струјата ќе поскапува и наредните години
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:37 0:00
Директен линк

Зоран Ивановски, редовен професор на Eкономскиот факултет при Универзитетот за туризам и менаџмент вели дека најавата на владата дека ќе го намали ДДВ од 18 на 5 отсто ќе го намали ударот врз џебот на граѓаните, но дека поскапувањето на струјата е неизбежно поради преминување на зелена енергија.

XS
SM
MD
LG