Достапни линкови

Ивановска: Од 20-тина пријави од анти-корупциска, ниедна не завршила на суд


Ивановска: Од 20-тина пријави од анти-корупциска, ниедна не завршила на суд
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00
Директен линк

Во власта е моќта. Таму се парите и таму е ризикот да се злоупотреби положбата на носителот на јавна функција да направи нешто што не е во согласност со законот. Оттука би рекла по дефиниција корупцијата може да постои во власта во оној кој што има можност нешто да злоупотреби, вели претседателката на Државната комисија за спречување корупција, Билјана Ивановска во разговор со РСЕ.

XS
SM
MD
LG