Достапни линкови

Ивановска: Изборните правила се заобиколуваат и злоупотребуваат


Ивановска: Изборните правила се заобиколуваат и злоупотребуваат
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:09 0:00
Директен линк

Со промоцијата на проекти од локално значење на високото државно раководство се злоупотребуваат изборните правила, вели претседателката на Антикорупциската комисија Билјана Ивановска. Министри, премиерот и вицепремиери изминативе денови во придружба на градоначалници прават увид во градежни работи на проекти од локално значење. Со тоа, Ивановска вели дека јасно се препознава целта, суптилно да се влијае врз гласачкото тело.

XS
SM
MD
LG