Достапни линкови

Златковски: Системските пропусти, главен проблем во сообраќајната безбедност


Златковски: Системските пропусти, главен проблем во сообраќајната безбедност
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:10 0:00
Директен линк

Сообраќајниот инженер од битолскиот универзитет Стоимко Златковски вели дека само строги санкции за прекриштелите на сообрајаќните правила и редовни контроли за техничка исправност на возила може да бидат клуч за превенција на страшни сообраќајни несреќи со катастрофални последици.

XS
SM
MD
LG