Достапни линкови

Кацарска - тешко наскоро до ЕУ


Кацарска - тешко наскоро до ЕУ
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:38 0:00
Директен линк

Се поизвесно е дека во Бугарија политичка влада нема да има скоро со што се одолговлекува и решавањето на македонско-бугарското прашање за да се деблокираат македонските ЕУ интеграции. Симонида Кацарска од ЕПИ оценува дека е тешко за време на словенечкото претседателство да се очекува пробив.

XS
SM
MD
LG