Достапни линкови

Д-р Андоновски: Не треба да се паничи, но на штрек за новиот хепатит кај децата


Д-р Андоновски: Не треба да се паничи, но на штрек за новиот хепатит кај децата
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:01 0:00
Директен линк

Што се знае досега за новиот тип на хепатит кој ја напаѓа детската популација? Светската наука се уште ги истражува причините. Состојбата ја следат и домашните здравствени експерти. Кои се симптомите? Има ли простор за паника. На овие прашања одговара д-р Ангелчо Андоновски.

XS
SM
MD
LG