Достапни линкови

Дујовски: СДСМ нема да привлече гласачи со заплашување дека злото е ВМРО-ДПМНЕ


Дујовски: СДСМ нема да привлече гласачи со заплашување дека злото е ВМРО-ДПМНЕ
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:59 0:00
Директен линк

Професорот Никола Дујовски смета дека пораките на премиерот Зоран Заев за борба против злото со цел да не се врати минатото се непотребни. Според него, сигурно ова не е политика која што ќе ги убеди граѓаните заради стравот од ВМРО да гласаат за СДСМ. Тој порачува дека била потребна многу поразлична кампања, попосветена кон граѓаните, а не со заплашување дека ако не се они на власт другите ќе направат уште поголемо зло. Тоа како што наведува, Дујовски, се видело на 17 октомври дека дава лош резултат.

XS
SM
MD
LG