Достапни линкови

Дуковски: Извоз на сув цвет од канабис и сега е дозволен


Дуковски: Извоз на сув цвет од канабис и сега е дозволен
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:41 0:00
Директен линк

Претседателот на здружение„Макканабис“ Костадин Дуковски вели дека извозот на сув цвет на канабис и сега може да се извезува. Тој апелира до опозициската ВМРО-ДПМНЕ да го сменат пристапот кон овој предлог закон со цел, како што вели бенефит за сите. Според Дуковски развојот на индустријата со медицински канабис може да овозможи земјата да живее само од оваа гранка.

XS
SM
MD
LG