Достапни линкови

Д-р Зекири: Треба нешто од корен да се менува во овој систем


Д-р Зекири: Треба нешто од корен да се менува во овој систем
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:57 0:00
Директен линк

Д-р Орхан Зекири, началник на детското одделение во Охрид, со 35 годишно работно искуство говори за состојбите во здравството, зошто државата остана без кадар и како одделот за деца фунцкионира со само двајца специјалисти.

XS
SM
MD
LG