Достапни линкови

Доктор Христовски: Кардиваскуларните пациенти повеќе страдаат од ковид


Доктор Христовски: Кардиваскуларните пациенти повеќе страдаат од ковид
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:54 0:00
Директен линк

Најчестите компликации кои што доведуваат до смртен исход или неповолен исход од лекувањето се врзуваат со тромобилчни комликации, т.с нарушување на циркулацијата. Логично е да кај пациентите кои имаат кардиоваскуларни заболувања, да има полош исход, вели медицинскиот директор на „Аџибадем Систина“, Жарко Христовски.

XS
SM
MD
LG