Достапни линкови

Димитров - Државата продава хидро-енергија за некој да направи профит


Димитров - Државата продава хидро-енергија за некој да направи профит
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:02 0:00
Директен линк

Податоците покажуваат дека на 30 и 31 август, по 22 часот, државата потрошила по 200 мегават часови хидро-енергија и ја продава, наместо да ја оставиме во нашите акумулации и да ја заштеди, вели професор Константин Димитров.

XS
SM
MD
LG