Достапни линкови

Димитров: Компромисот со Бугарија има две страни


Димитров: Компромисот со Бугарија има две страни
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:13 0:00
Директен линк

Вицепремиерот за евроинтеграции Никола Димитров, еден од соработниците со кои премиерот Зоран Заев најави дека одблиску ќе го разгледа предлогот на еврокомесарот Оливер Вархеји и министерот за надворешни работи на Португалија Агусто Силва вели дека сегашниот компромис со Бугарија има две страни.

XS
SM
MD
LG