Достапни линкови

Димитриевски: Списоци со потврдени гласачи им се бараат на кумановци


Димитриевски: Списоци со потврдени гласачи им се бараат на кумановци
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:37 0:00
Директен линк

Актуелниот градоначалник на Куманово и независен кандидат за втор мандат Максим Димитриевски обвинува дека на вработени во градинки, училишта и полиција им се бараат списоци со потврдени имиња на гласачи од владини функционери. Тој допололнително се жали и на полициски притисоци врз градежни компании кои добиле тендери од општината.

XS
SM
MD
LG