Достапни линкови

Кацарска- мобилноста во ЕУ поттикнува и полиберални политики за двојни државјанства


Кацарска- мобилноста во ЕУ поттикнува и полиберални политики за двојни државјанства
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:42 0:00
Директен линк

Директорката на Институтот за европска политика ЕПИ Симонида Кацарска вели дека според базата на податоци на Европскиот универзитетски центар во Фиренца од земјите кои дозволуваат двојни државјанства постои забрана за кандидирање на национални избори за парламент во две земји- Бугарија и Литванија.

XS
SM
MD
LG