Достапни линкови

Герасимовски: За бројките од пописот ќе се говори по конечните резултати


Герасимовски: За бројките од пописот ќе се говори по конечните резултати
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:46 0:00
Директен линк

Поранешниот директор на Државниот завод за статистика, Дончо Герасимовски кој учествувал во пет пописи вели дека е задоволен од спроведена статистичка операција и покрај сите попатни проблеми. Најважно е според него, дека пописот се спроведе и заврши.

XS
SM
MD
LG