Достапни линкови

Габер: Многу е важна странската помош за Академијата на судии


Габер: Многу е важна странската помош за Академијата на судии
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:29 0:00
Директен линк

„Одговорот на ова што амбасадорката го кажала е само понатамошни поголеми заложби и поинтензивна обука“, вели директорката на Академијата за судии и јавни обвинители, Наташа Габер Дамјановска за изјавата на амбасадорката на САД Агелер дека е збунета од изборот на новиот шеф на ОЈО ГОКК.

XS
SM
MD
LG