Достапни линкови

Велков - Регионот атрактивен за вработување, но за квалификувани


Велков - Регионот атрактивен за вработување, но за квалификувани
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:14 0:00
Директен линк

Ако пред неколку години атрактивни дестинации за вработување беа Дубаи и Катар, а потоа и Малта, сега работите се сменети, па сè поатрактивни стануваат работните места во регионот, вели Дарко Велков, основач на вработување.мк

XS
SM
MD
LG