Достапни линкови

Велковски: Во центарот на Скопје веќе не смее да се гради


Велковски: Во центарот на Скопје веќе не смее да се гради
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:20 0:00
Директен линк

Во општините како Аеродром, Центар и Карпош веќе нема потреба и не смее да се гради, вели Никола Велковски од Групацијата за градежништво при Стопанската комора. Според него, градот нема инфраструктура за толкав тип на градби и за толкав број на жители. „На крај краева ќе доживееме инфаркт на таа инфраструктура кај нас“, додава Велковски.

XS
SM
MD
LG