Достапни линкови

Велиновска: Мнозинството е сѐ уште проевропски ориентирано


Велиновска: Мнозинството е сѐ уште проевропски ориентирано
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:54 0:00
Директен линк

Не ме изненадува фактот дека перцепцијата за Русија како најголем сојузник паѓа, бидејќи граѓаните се идентификуваат само со некои идеологии кои доаѓаат од таму, а иднината сепак ја гледаат во ЕУ, вели Анамарија Велиновска, авторка на истражувањето за последиците врз јавното мислење во Македонија.

XS
SM
MD
LG